Az első vásárlásodból 10% kedvezményt kaphatsz! Kuponkód: BUDDHI

Blog

Ásványok tisztítása & töltése

Buddhi
2022.01.25 18:34
Ásványok tisztítása & töltése

 

Tisztítás

- mechanikai tisztítás (puha, nedves ruhával, ecsettel, esetleg kefével)
- langyos vízsugárral történő átmosás (kivéve vízben oldódó kövek pl: alunit, kalkantit, ulexit)
- sóval történő tisztítás
- ametiszten vagy hematiton tisztítás
- a napfény ereje ( Vigyázzunk a rózsakvarcra, és az ametisztre, mert ezeknek a színe kifakulhat a nap hatására)
- füstölő vagy gyertya
- hangtál
- REIKI szimbólummal történő tisztítás
- tudati, mentális tisztítás.



Langyos vízsugárral

Általában, folyóvíz alatt tisztítjuk a kristályokat. Nem kell túl sokáig, 1-2 perc. Utána, jó ha nem töröljük meg, hanem fogjuk két kezünk közé, és ez idő alatt amíg megszárad, kapcsolatba is tudunk vele lépni, felvesszük a rezgéseit.

Azonban vannak porózus kövek, melyek nem szeretik a vizet. Pl. türkiz, malachit, kalcitok, gipsz fajtájú kövek, sivatagi rózsa, celenit. Azok a kövek, melyeknek apró kristályszerkezetei vannak, pl. azurit, és az összes kalcitfajta, szintén nem lehet vízzel tisztítani. Vagy be mattulnak, vagy a szerkezetüket roncsolja a víz. Ezeket a köveket füstöléssel (tömjén, szantál) tudjuk megtisztítani.

Egyes köveket - pl. malachit, lazurit, türkiz - zárjuk lazán a markunkba és úgy folyassuk rá a vizet, hogy ne közvetlenül a kövekre csurogjon!




A só, árthat némely kristálynak. Pl. kalcitok. Nagyon érzékenyek. Nem szeretik a vizet, a napfényt, és a sót sem.
A kristályok nagy részét tisztíthatjuk Só mécses peremén is. Így, a só és a tűz tisztító ereje egyben érvényesül. Pár percig csak, nehogy túlhevüljön, és elpattanjon a kristály.
Ha valaki mégis a sóhoz ragaszkodik, az ásványárusító helyeken lehet kapni nagy szemű sót tisztítás céljára.  Egy vékony selymet mindenképp helyezzünk a sóra, és így helyezzük rá a kristályokat.


Ametiszt, hematit tisztító hatása:

Az ametiszt tisztító hatású információja így szól: "Hagyj fel a ragaszkodással és szabadulj meg mindentől, ami rád tapad!", így tudja az ametiszt megszabadítani a rá helyezett kristályokat a rájuk tapadt idegen információktól. Mivel magát a rátapadást szünteti meg, lényegtelen , hogy milyen kőről (kivéve borostyán)  és információról van szó, tehát az ametiszt minden esetben hatásos.


A tisztítandó követ ametiszt drúzába vagy drúza darabra helyezzük. Ha a követ előtte folyó víz alatt már tisztítottuk, akkor elegendő neki 2-3 óra ametiszten, ha csak ezzel a módszerrel tisztítjuk, akkor viszont minimum 8-12 órával számoljunk.

Hasonló az eljárás hematit esetében is. A köveket helyezzük csiszolt hematitkavicsokra, így átveszik a ráhelyezett kristályban lévő információkat, kiürítik azt. Viszont így a szükségtelen információk a hematitban tárolódnak, amit azután szintén tisztítani kell. Ezért a két technika közül az ametisztes tisztítást ajánlom.


Napfény ereje:
A déli erős napsütést (UV-sugárzást) tűrő kristályokat folyó víz alatti tisztítás után 3-4 órára kitehetjük napfényre is, a borostyán csak ezzel a módszerrel tisztítható meg alaposan.
Néhány kristály erős napfény hatására kifakulhat, színt változtathat vagy teljesen el is veszítheti a színét. Ezek az ametiszt, apatit, akvamarin, aventurin, berill, cölesztin, citrin, fluorit, kunzit, rózsakvarc, zafír és füstkvarc.


Füstölő, gyertya:
Használhatunk a kövek tisztítására füstölőt is. Lehet ez cédrus/zsálya/levendula keverék, illetve tömjén, indiai mirha vagy boróka is. A köveket 2-3 percre a felszálló füstbe tartjuk vagy a füstöt egy madártollal a kristályok irányába tereljük. Hasonló a módszer gyertya esetében is: ilyenkor a kristályokat a gyertya fényében, füstjében vagy a láng körül képződő hőben "megfürdetjük", de vigyázat, ne tegyük ki "tűzpróbának", semmiképpen se tartsuk közvetlenül a lángba!


Hangtál:
A követ belehelyezzük a hangtálba (pld. tibeti hangtál), a tálat egyenletes ritmusban ütögetjük vagy a peremén körözve állandó hangot csalunk elő belőle, az intenzív hangrezgés hatására 2-3 perc alatt kristályunkból eltűnnek a szükségtelen információk.

REIKI szimbólummal történő tisztítás: 
Reiki II-es fokozattal rendelkező személyek a megfelelő szimbólum használatával energetikai jellegű, alapos tisztítást is végezhetnek.



Feltöltés


Napfényfürdő: 
Az energia egyik legnyilvánvalóbb formája nem csak az élőlények, hanem a kristályok számára is a napfény. Helyezzük kristályunkat néhány órára napfényre (napfelkelte vagy naplemente időszaka a legalkalmasabb) , a fehér fény feltölti őket. De vigyázzunk, néhány kristály erős napfény hatására kifakulhat, színt változtathat vagy teljesen el is veszítheti a színét. Ezek az ametiszt, apatit, akvamarin, aventurin, berill, cölesztin, citrin, fluorit, kunzit, rózsakvarc, zafír és füstkvarc.

Visszatérés Földanyához:
Ha kristályaink fáradtnak, kimerültnek tűnnek, engedjük őket haza édesanyjukhoz néhány napra. Csupán annyi a dolgunk, hogy textíliába vagy papírzacskóba téve elássuk őket.

Növények: A növények növekedés közben energiával töltik fel környezetüket. Dugjuk a kristályunkat a virágcserép földjébe és hagyjuk, hadd szívják magukba az egészséges beltéri zöld növényeink barátságos energiáit.

Kristályhalmazok: Kristályainkat ráhelyezhetjük egy ametiszt drúzára vagy másféle , nagyobb kvarckristály tetejére (hegyikristály) , melyektől támogatást kapva, új erőre tesznek szert. Az ametiszt és hegyikristály sajátossága, hogy aljukon és oldalukon energiát vesznek fel, míg csúcsaikon leadják azt, ezáltal kedvező rajtuk más kristályok feltöltése.


A hegyikristály információja abszolút semleges : "Az légy, aki vagy!", éppen ezért képes arra, hogy más köveket felélesszen és azok jellegzetes hatását, képességeit felerősítse. Legalkalmasabb erre a hegyikristály-csoport , melyre, ha ráhelyezzük a feltöltendő követ, az a hegyikristály csúcsaival közvetlenül érintkezni fog, így hatalmas, semleges energiatöbblethez jut, amelyet aztán saját információikkal ellátva ismét leadhat.
Fontos, hogy a feltöltésre szánt hegyikristályok maguk is tiszták legyenek!

Reiki/prána energia: 
A tisztításnál említett módon nem csak megtisztítani, de az univerzum energiáival feltölteni is képesek vagyunk kristályainkat.


Nem szeretik a vizet: türkiz, malachit, kalcitok, gipsz fajtájú kövek, sivatagi rózsa, celenit, azurit, és az összes kalcitfajta
Nem viselik el a sót: kalcitok
Nem viselik a napot: kalcit.  Fakulnak a naptól: Ezek az ametiszt, apatit, akvamarin, aventurin, berill, cölesztin, citrin, fluorit, kunzit, rózsakvarc, zafír és füstkvarc.
Öntöltődő, öntisztító kristályok: holdkő, citrin